Aparat rentgenowski Planmeca Intra
 

Rewolucyjny system radiowizjografii cyfrowej - najnowocześniejszy, o najwyższych parametrach system obrazowania cyfrowego w stomatologii.

Zastosowanie radiowizjografii - DIXI3 - do obrazowania i przechowywania zdjęć rentgenowskich pozwala zredukować do 90% dawki promieniowania, którymi poddawani są pacjenci oraz zapewnić kompletną i zorganizowaną dokumentację medyczną każdego pacjenta.

Dlaczego obraz cyfrowy?
  • Aby zminimalizować dawkę promieni rentgenowskich. Radiowizjografia pozwala obniżyć dawkę promieni rtg w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych aż do 90%. W praktyce w miejsce jednego zdjęcia wewnątrzustnego wykonanego na kliszy, można zrobić 4 do 5 zdjęć metodą cyfrową za pomocą radiowizjografii - RVG
  • Aby szybko i w każdej chwili otrzymać zdjęcie. Czas oczekiwania od naświetlenia zęba do otrzymania obrazu na ekranie monitora to 2 sekundy, wobec średnio 5 minut przy kliszy tradycyjnej - zdecydowana oszczędność czasu pacjenta i lekarza
  • Aby lepiej wykorzystać informacje zawarte na zdjęciu. Na ekranie monitora komputera obraz jest kilkadziesiąt razy powiększony, co pozwala zarówno lekarzowi jak i pacjentowi szczegółowo obejrzeć zdjęcie, obraz zawiera 50% więcej informacji.
  • Aby ułatwić procedury radiologiczno-diagnostyczne. Natychmiastowe zdjęcie, obraz powiększony, przetwarzanie w oprogramowaniu pozwala przeanalizować najmniejsze detale, ubytki i zmiany chorobotwórcze.
  • Aby ułatwić komunikację pomiędzy lekarzem a pacjentem. Obraz zębów kilkadziesiąt razy powiększony na ekranie komputera jest bardziej zrozumiały i czytelny dla pacjenta w porównaniu do kliszy rtg o rozmiarach 3 cm x 2 cm.
Te wszystkie korzyści, które daje radiowizjografia sprawiają, że cyfrowe urządzenia do zdjęć stomatologicznych stają się obowiązkowym wyposażeniem każdego nowoczesnego gabinetu stomatologicznego.

Kamera wewnątrzustna

Kamera wewnątrzustna umożliwia wizualizację procesu leczenia na znajdującym się przy fotelu monitorze LCD. Pacjent ma możliwość zobaczyć swój ząb oraz ewentualne procesy patologiczne niszczące go (ubytki próchnicowe, kamień nazębny).

Dzięki kamerze wewnątrzustnej lekarzowi łatwiej jest wytłumaczyć pacjentowi celowość i przebieg procesu leczenia. Pacjentowi natomiast ułatwia zrozumienie istoty leczenia oraz umożliwia jego kontrolę na każdym etapie, ułatwia kontakt z dziećmi.

Einstein - wysokiej klasy kamera wykonana w technologii cyfrowej, obraz o rozdzielczości 1,36MP. Posiada auto zoom i auto focus, 4 diody LED.

Ergonomiczny kształt, pamięć 128 MB za pomocą której można przechowywać 16 obrazów, które można natychmiast pokazać pacjentowi.

Obraz z kamery wewnątrzustnej uzupełnia słowa lekarza stomatologa informacja wizualną. Daje pacjentowi poczucie komfortu, wynikające ze świadomości kontroli nad stanem zdrowia jamy ustnej i przebiegiem procesu leczenia.

Lampa polimeryzacyjna Smartlite

Innowacyjna, diodowa lampa firmy Dentsply DeTray do polimeryzacji kompozytów, o wysokiej wydajności.

Nowoczesne końcówki BIEN AIR, W&H, NSK

Kątnica tytanowa 1:5 na mikrosilnik z podświetlaniem TI-95 LJ. System potrójnego rozpylania wody zapewnia efektywne chłodzenie wiertła i powierzchni zęba. Dzięki niemu spray kieruje wodę równolegle do wiertła, czyli bezpośrednio na opracowywane miejsce.

Autoklaw Lisa W&H

Autoklaw Lisa to urządzenie medyczne klasy IIA, zaprojektowane zgodnie z nową normą europejską PrEN13060-1,2/11-1997/KlasaB. Autoklaw wykorzystywany jest do sterylizacji produktów parą wodną, produktów o budowie litej i rurkowej oraz tekstylii.

Piaskarka NSKNarzędzie do oczyszczania powierzchni zębowych. Usuwa przebarwienia spowodowane nalotem nikotynowym, kawą, herbatą.

CitoJect

Strzykawka stosowana do znieczulenia śródwiezadłowgo, bez uczucia drętwienia.


Gabinet stomatologiczny "ORIS" 21-400 Łuków, ul. Staropijarska 8a, tel. 0 25 798 05 57